EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Akce

Zapište si do kalendáře a nezapomeňte přijít!

19. – 21. 5. 2017
náhled

Víkendová škola Space Awareness

Víkend na chatě Orle v Jizerské oblasti tmavé oblohy přinese učitelům SŠ i ZŠ vesmírné vědecké přednášky, sledování noční oblohy optickými teleskopy i pomocí radioastronomie, a dílny představující kvalitní vzdělávací aktivity a materiály programu Space Awareness.

Archiv akcí

7. 4. 2017
náhled

Mlžná komora v Ostravě

Radioaktivní přeměna na vlastní oči v ostravském planetáriu. Na semináři si učitelé vyzkouší, jak sestavit mlžnou komoru a pozorovat radioaktivní přeměnu. Pomůcky vám rádi zapůjčíme do vaší školy!

30. - 31. 3. 2017
náhled

CanSat Finále

V Plzni na letišti Letkov a v Centru robotiky se devět týmů se svými minidružicemi utká o české prvenství. Vítězný CanSat postoupí do evropského finále.

28. 3. 2017
náhled

Možnosti spolupráce s ESA

Workshop o možnostech spolupráce s ESA: technologie, materiály a postupy, vývoje produktů, vzdělávací aktivity, výuková témata, podpora start-up projektů. Registrujte se do 21. 3.!

27. 3. 2017
náhled

Rakety v liberecké iQlandii

Jak postavit s žáky vodní rakety, jak je odpalovat, jak provést videoanalýzu jejich letu? Seminář v iQlandii a jako bonus prohlídka planetária.

22. 2. 2017
náhled

Zachraň život

Pojďte se seznámit s testováním kosmonautů a jejich přípravou na novou misi. Využijte tyto znalosti v široké škále vyučovacích předmětů v rámci projektového dne. Vyzkoušejte si ověřené herní techniky, jejichž propojením s popularizací vědy vznikne unikátní zážitek, kotvící paměťovou stopu informace v žákově mysli. Nakonec můžete zachránit i kosmonauta v přistávacím modulu. Podaří se Vám to? Seminář je již plně...

20. 12. 2016
náhled

Chemie a biologie s tablety

Jak udělat z výuky biologie a chemie zábavu? Přijďte si do Liberecké iQLANDIe vyzkoušet originální české aplikace pro tablety, které můžete využít v hodinách biologie (přírodopisu) a chemie. Vhodné pro učitele SŠ a druhého stupně ZŠ.

16. 12. 2016
náhled

3D virtuální světy ve vzdělávání STEM

Seminář pro učitele 2. stupně ZŠ zaměřený na 3D multiuživatelské virtuální prostředí a možnosti jeho využití ve vzdělávání témat STEM. Učitelé se seznámí s free edukačními nástroji a možnostmi vytváření vlastních 3D virtuálních vzdělávacích objektů. Seminář je již plně obsazen.

14. 12. 2016
náhled

Vaříme mlžnou kometu v komoře

Na semináři si představíme dva programy pro středoškoláky: Vaříme kometu (pokus s látkami, které se reálně nacházejí v kometách) a Mlžná komora (pozorování radioaktivního záření). Pomůcky na pokus ve vaší škole lze zapůjčit v naší kanceláři!

12. 12. 2016
náhled

Seminář Základy technologie IQRF

Na kurzu se začátečníci naučí pracovat s produkty založenými na bezdrátové technologii IQRF, seznámí se s programováním, s principy IQRF a s reálným využitím v dnešním světě. 

25. – 27. 11. 2016
náhled

Víkendový seminář Sáhněte si na vesmír

Na Patejdlově boudě v Krkonoších si učitelé vlastní rukou sáhnou na kometu, na raketu, na radioaktivitu a snad i na hvězdy...

21. 11. 2016
náhled

Zachraň život

Připravte astronauty na novou misi. Využijte nové zkušenosti ve škále vyučovacích předmětů v projektovém dni. Vyzkoušejte ověřené herní techniky propojené s popularizací vědy. Nakonec snad zachráníte i astronauta v přistávacím modulu...

7. 11. 2016
náhled

Seminář CanSat

Vstupní workshop pro vedoucí týmů, kteří se zúčastní soutěže CanSat 2017. Co je to satelit v plechovce, jak vybrat a zapojit senzory, přenos dat, zkušenosti z minulých ročníků…

18.–22. 10. 2016
náhled

Mezinárodní workshop pro učitele v Holandsku - registrace do 15. 6.!

Mezinárodní workshop pro učitele v holandském Leidenu zaměřený na vzdělávání o vesmíru. Učitelé STEM předmětů na SŠ i ZŠ mohou zažádat o příspěvek na dopravu, ubytování a diety.

20.–23. 9. 2016
náhled

Workshop pro studenty inženýrství a fyziky v Belgii - registrace do 15. 7. !

Workshop paralelního inženýrství pro vysokoškolské studenty v Belgii. ESA hradí studentům cestovné, ubytování i stravu.

16.-18. 9. 2016
náhled

Dílny Heuréky 2016

Jako každé září se do Náchoda sjedou fyzikáři z celé republiky, aby načerpali novou inspiraci pro sebe i své žáky. ESERO tentokrát připravilo dílny o dálkovém průzkumu Země.

13. 6. 2016
náhled

Seminář ESERO – balóny a meteorologie

V rámci semináře pro učitele se máte možnost seznámit se základními fyzikálními veličinami v meteorologii. Tyto veličiny budete i aktivně měřit pomocí vlastnoručně vyrobených meteorologických balónů.

2. – 4. 6. 2016
náhled

Globe Games

Národní kolo již tradiční soutěže Globe Games se uskutečnilo tento rok v Karviné.

28. 5. 2016
náhled

Seminář ESERO – Satelitní navigace

Akreditovaný seminář představuje výukovou aplikaci ESERO - Satelitní navigace, která seznamuje atraktivní formou s problematikou satelitních navigačních systémů.

13. – 15. 5. 2016
náhled

Konference Elixír do škol

Tři dny workshopů a populárních přednášek. Přesně v takovém duchu se nesla konference Elixír do škol, která se uskutečnila v Hradci Králové ve dnech 13. – 15. května 2016.