EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Akce

Zapište si do kalendáře a nezapomeňte přijít!

25. - 26. 8. 2020
náhled

Národní finále soutěže CanSat 2020

Evropské finále bylo kvůli bezpečnostním opatřením pro tento rok zrušeno, ale jak jsme slíbili, tak činíme. Národní finále soutěže CanSat 2020 proběhne 25. - 26. srpna na letišti v brněnských Medlánkách a Technologickém centru TechNest v Brně. Do národního finále ze semifinále postoupilo 8 týmů.

5. 10. 2020
náhled

Workshop pro vedoucí týmů: Programování mikropočítačů Astro PI

Poslat svůj vlastní experiment na ISS nikdy nebylo jednodušší. Dejte dohromady tým pár dětí, sedněte k počítači a naprogramujte spolu experiment, který poběží ve vesmíru na počítačích Astro Pi! Na tomto workshopu Vám ukážeme jak na to.

6. - 14. 11. 2020
náhled

Czech Space Week 2020

Letos v listopadu proběhne již 3. ročník Českého kosmického týdne. Týdne, během kterého se slaví největší úspěchy českého kosmického odvětví a 12. výročí vstupu České republiky do Evropské kosmické agentury ESA.

Archiv akcí

4. 6. 2020
náhled

Online kurz: Poslední vesmírný online kurz - Co všechno jsme se o vesmíru naučili?

Pojďme udělat to nejdůležitější, celé si to ještě jednou zopakovat! Na posledním kurzu si shrneme to nejdůležitější, co jsme se během posledních 2 měsíců naučili.

28. 5. 2020
náhled

Online kurz: Virtuální prohlídka výstavy Cosmos Discovery

Projděme společně příběhem kosmonautiky! Projdeme okolo trysky raketoplánu, vstoupíme do modelu kosmické stanice MIR a spoustu dalšího! Prohlídka pro starší diváky.

27. 5. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - Společně na výstavě Cosmos Discovery

Projděme společně příběhem kosmonautiky! Projdeme okolo trysky raketoplánu, vstoupíme do modelu kosmické stanice MIR a spoustu dalšího! 

21. 5. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírné špeky vol. 3 aneb To nejlepší z vesmírných zajímavostí

Již 3. várka Vesmírných špeků přichází! Na Venuši je den delší než rok! Tunelem skrz planetu Zemi byste propadli za 42 minut. A spousta dalšího.

20. 5. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - Pochopme konečně gravitaci

Drží nás u Země, nenechá nás odlétnout pryč ze Sluneční soustavy a je třeba s ní počítat i v těch nejvzdálenějších a nejtemnějších koutech vesmíru. To je gravitace.

14. 5. 2020
náhled

Online kurz: Chyby ve vesmírných filmech aneb Když nefunguje skutečný svět

Americký velkofilm v ceně milionů dolarů není nutně značkou korektní fyziky, bezchybnosti a souladu s reálným světem. Často tomu bývá přesně naopak. Během online kurzu pro děti v doporučeném věku 10 - 15 let se na tyto chyby zaměříme.

13. 5. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - Mimozemský život a exoplanety

UFO nebo zelený mužíček? E.T. nebo bakterie pod povrchem? Mimozemský život hned za rohem nebo až na druhém konci galaxie? Je třeba si v tom trošku udělat pořádek. Online kurz pro děti v doporučeném věku 6 - 10 let, během kterého vše pochopíme.

13. 5. 2020
náhled

Webinář k tématu sucha PIXEL VODY

Připojte se k webináři, kde se můžete ptát, diskutovat, sdílet své zkušenosti a příklady bádání s vašimi žáky, či jenom poslouchat a tříbit si myšlenky. 13. 5. v 15:00

7. 5. 2020
náhled

Online kurz: Planeta z oběžné dráhy - Pohled na Zemi přímo z družice

Mapy.cz nebo Google Mapy nám dávají skvělé možnosti, podívat se kamkoliv na světě. Co kdybyste se ale mohli podívat kamkoliv a zároveň kdykoliv! Během online kurzu pro děti v doporučeném věku 10 - 15 let se dozvíte, kde přijít k opravdovým satelitním snímkům!

6. 5. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - Rychlost světla a světelné roky

Už jste určitě někdy slyšeli podobnou větu: "Ta hvězda je vzdálená 5000 světelných let." Co to ale znamená? Jak je ta hvězda ve skutečnosti daleko? Jak je možné, že vzdálenost udáváme v rocích? Online kurz pro děti 6 - 10 let, během kterého vše pochopíme.

30. 4. 2020
náhled

To nejlepší z vesmírných zajímavostí aneb Vesmírné špeky vol.2

Další várka vesmírných špeků... Tunelem skrz planetu Zemi byste propadli za 42 minut! Mount Everest není nejvyšší horou planety Země! Tohle a spoustu dalších zajímavostí s vysvětlením se dozvíte během online kurzu pro děti ve věku 10 - 15 let (možné až do 18).

29. 4. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - Pochopme stav beztíže astronautů

Ten pohled známe snad všichni - astronaut na vesmírné stanici se vznáší jakoby uměl létat. Jak je to možné když nemá křídla? Panují snad na oběžné dráze jiné podmínky než tady na povrchu? Online kurz pro děti 6 - 10 let, během kterého tyto zákonitosti pochopíme.

23. 4. 2020
náhled

Online kurz: To nejlepší z vesmírných zajímavostí aneb Vesmírné špeky

Na Venuši je den delší než rok! Tunelem skrz planetu Zemi byste propadli za 42 minut! Mount Everest není nejvyšší horou planety Země! Tohle a spoustu dalších zajímavostí s vysvětlením se dozvíte během online kurzu pro děti ve věku 10 - 15 let (možné až do 18).

22. 4. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - Pohledy do dalekého vesmíru

Hvězdy, planety a měsíce na noční obloze spolehlivě vidíme. Ale co je dále? Podívejme se v online kurzu pro děti 6 - 10 let společně na ty nejkrásnější fotografie, které se lidem podařily pořídit a zjistěme, co nás tyto snímky naučily o vesmíru okolo nás?

15. 4. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - První krůčky astronautů

Online kurz pro nejmenší děti ve věku 6 - 10 let zaměřený na téma kosmonautiky, během kterého děti porozumí nejenom základním mechanismům, kterých rakety využívají, aby se dostaly na oběžnou dráhu Země.

8. 4. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní průzkumníci - První krůčky k vesmíru

Online kurz pro nejmenší děti ve věku 6 - 10 let zaměřený na téma Sluneční soustavy a astronomie, během kterého porozumí nejenom základním jevům odehrávající se nám nad hlavami.

2. 4. 2020
náhled

Online kurz: Vesmírní architekti - Stavíme základnu na Měsíci; část 1.

V prvním ze dvou online kurzů si zodpovíme většinu základních otázek přežití na Měsíci a druhé fázi se společně naučíme v softwaru Tinkercad modelovat Měsíční základnu, kterou v rámci výzvy Moon Camp Challenge odešleme do ESA.