EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Nový školní projekt ESA Climate Detectives má chránit Zemi

ESA vyhlašuje nový školní projekt pro žáky ve věku 8–15 let, který poběží od října 2018 po celý školní rok. Vyzývá žáky, aby ve svém okolí odhalili nějaký konkrétní problém, který pak budou jako detektivové zkoumat. K bádání využijí družicové snímky či pozemní měření. Na základě výsledků týmy navrhnou způsob, jak problém monitorovat, či jak o něm zvýšit povědomí veřejnosti. Zapojením do projektu si žáci rozšíří své znalosti o zemském klimatu a prohloubí svůj zájem v oblasti ochrany životního prostředí.

Data DPZ při ochraně ovzduší

Spolupráce s vědci

Díky spolupráci s ESA‘s Climate office a kancelářemi ESERO budou v zásadních momentech projektu týmy podporovány evropskými vědci z oboru klimatologie a pozorování Země. Od expertů se žákům dostane zhodnocení jejich projektových plánů, plánuje se také online událost ke sdílení inspirace a odborných praktických rad. Výzkumné objevy budou prezentovány na společných webových stránkách.

Určeno pro…

Do projektu se přihlašují týmy žáků 8–15 let, podporované jedním učitelem. Velikost týmu je od 6 žáků až po celou třídu.

Podpora

ESA Education Office a kanceláře ESERO připravují metodiky pro učitele týkající se počasí a klimatu, ročních období, Země a její atmosféry, a přírodních i lidmi způsobených katastrof.

Více informací k projektu samotnému a k registraci naleznete během prázdnin na našich stránkách. Otázky můžete zasílat na esero@sciencein.cz nebo climate.detectives@esa.int.

 

Více informací a pravidla soutěže již brzy zde: www.esero.sciencein.cz/detective

Autor Lukáš Holman SCIENCE IN - Koordinátor

Zobrazit profil autora