EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Projekt Tabletárium

Dlouhodobý projekt Science In chce s pomocí vzdělávacích aplikací pro tablety a chytré telefony zvyšovat zájem dětí o přírodovědné a technické obory, a přibližovat široké veřejnosti kulturní a přírodní zajímavosti v našem okolí.

Screenshoty z jednotlivých aplikací

Aplikace k výuce biologie, chemie, fyziky a zeměpisu na středních školách a druhém stupni základních škol lze využívat ve třídě, v laboratoři i v terénu. Pro pestrou originální výtvarnou stránku, interaktivní nástroje a propojení s měřicími přístroji si je pochvalují žáci i učitelé. V rámci hodin chemie můžete pomocí praktických pokusů vypátrat spolu s Detektivem Kulichem vraha, v biologii změříte svou kapacitu plic a EKG, a uvidíte své vlastní tlukoucí srdce, ve fyzice například pomocí rozšířené reality ověříte správnost výpočtu elektrických obvodů a mnoho dalšího…

Fotografie z výuky

Přemýšlíte-li, kam na školní či rodinný výlet, vyrazte třeba na Karlštejn, do Kralup, Kutné hory či do přírodní památky Vinařická hora u Kladna. Když si sebou vezmete tablet, bude postaráno o zábavu i poučení. Aplikace navrhuje trasu, na jejíchž zastaveních získáváte zajímavé informace a plníte nejrozličnější úkoly – jak digitálně v tabletu, tak vlastníma rukama přímo na konkrétním místě.

V rámci Tabletária již bylo vytvořeno na 20 tabletových aplikací. Většina z nich je určena pro výuku ve školách, menší část tvoří tzv. mobilní stezky, které mohou obohatit jak školní, tak rodinné výlety. Aplikace jsou určené pro OS Android a lze je zdarma stáhnout na Google Play. V současnosti pracujeme i na verzích pro iOS.

Pro stažení aplikací přejděte na Google Play.

Autor Jana Marešová SCIENCE IN - Copywriter

Zobrazit profil autora